Display: visual, text

Action galleries

actiongalleries.info [current version]

Stránky projektu, který mapuje nezávislou galerijní scénu v České republice. Seznam a popis vybraných galerií, informace o aktuálních výstavách, přednáškách a konferencí.

Publisher: Sýkorová, Lenka

Alice Nikitinová

alicenikitinova.net [current version]

Ukázka z díla, projekty a životopis české výtvarné umělkyně Alice Nikitinové.

Publisher: Nikitinová, Alice

ARSkontakt

www.arskontakt.org [current version]

Stránky organizace, která se věnuje podpoře současného výtvarného umění. Obsahují přehled projektů pořádaných organizací a přehled vydaných publikací, informace o aktuálních výstavách a ukázky z děl jednotlivých autorů.

Publisher: Mgr. Kateřina Hédervári Tučková

Ateliér Josefa Sudka

www.atelierjosefasudka.cz [current version]

Stránky galerie sídlící v bývalém ateliéru fotografa Josefa Sudka. Informace o galerii, sbírce fotografií a pořádaných výstavách.

Publisher: PPF Art

České muzeum výtvarných umění

www.cmvu.cz [current version]

Informace o Českém muzeu výtvarných umění v Praze, program výstav, sbírky, informace o historickém vývoji českého výtvarného umění. Součástí je seznam českých výtvarných umělců

Publisher: České muzeum výtvarných umění

DOX : centrum současného umění

www.doxprague.org [current version]

Stránky instituce, která představuje současné umění a zaměřuje se nejen na malířství, ale i na architekturu, design nebo nová média. Informace o centru a jeho činnosti, přehled výstav, kulturních a dalších doprovodných akcí.

Publisher: DOX Centrum současného umění

Europa Jagellonica 1386-1572 : umění a kultura ve střední Evropě za vlády Jagellonců

www.europajagellonica.eu [current version]

Stránky představují mezinárodní výstavní projekt, zaměřený na umění a kulturu přelomu pozdního středověku a raného novověku. Obsahují informace o výstavě, doprovodných projektech, historii rodu Jagellonců a fotografie vybraných exponátů.

Publisher: Galerie Středočeského kraje

Galerie Vernon

www.galerievernon.com [current version]

Web Galerie Vernon obsahuje ukázky z práce současných českých výtvarných umělců, informace o veletrzích a výstav organizovaných galerií. Součástí je i newsletter galerie

Publisher: Vernon Consulting

Ján Mančuška

janmancuska.com [current version]

Ukázka díla a základní bibliografické informace o současném výtvarném umělci, který je laureátem Ceny Jindřicha Chalupeckého za rok 2004.

Publisher: Mančuška, Ján

Orbis-Pictus

ampaedia.cz [current version]

Stránky interaktivní expozice vycházející z odkazu J.A. Komenského, která byla zaměřená na imaginaci a fantazii prostřednictvím interaktivních nástrojových objektů. Informace o expozici, interaktivní ukázka uměleckých objektů. Výstava byla koncipovaná jako oficiální doprovodná akce českého předsednictví v Radě EU.

Publisher: Audabiac

Orbis Pictus, aneb, ...

www.orbis-pictus.com [current version]

Stránky mezinárodního projektu putovních výstav a doprovodných akcí, který měl premiéru v roce 2006 a jehož základem jsou interaktivní expozice Brána do světa tvořivé lidské fantazie, Labyrint světla a Leporelohra inspirované dílem humanistického myslitele J. A. Komenského Labyrint světa a ráj srdce. Web obsahuje informace o projektu a aktuálních výstavách, tiskové zprávy.

Publisher: Audabiac

Paralelní zkušenosti

www.paralelnizkusenosti.cz [current version]

Informace o projektu, který reflektuje problém sociálního vyloučení lidí trpících psychickými poruchami skrze současné umění. Ukázky výtvarných děl, organizované výstavy. Součástí je fotogalerie z jednotlivých výstav.

Publisher: MVP agency

1 2