Mezinárodní den Romů


V roce 1971 proběhl ve Velké Británii historicky první Světový romský kongres. O pár let později vznikla i první mezinárodní romská organizace - Mezinárodní romská unie. A až v roce 1990 byl ustanoven 8. duben jako Mezinárodní den Romů. Z našeho archivu jsme vybrali dva zajímavé zdroje. Prvním je Romano voďori, magazín o Romech a dalších národnostních menšinách, který bohužel fungoval jen chvíli a nové články po roce 2012 už nikdo nepíše.

Druhým zdrojem je spolek Společenství Romů na Moravě (Romano jekhetaniben pre Morava). Vznikl už v roce 1991 na podporu dialogu mezi Romy a dalšími obyvateli. Na stránkách můžete mimo jiné najít i časopis s názvem Romano Hangos.
Výběr z katalogu stránek,
více v oborovém třídění

Romano voďori : časopis pro multikulturní mládež

Magazín o Romech a jiných národnostních menšinách žijících v České republice. Založen na spolupráci odborníků a žáků základních škol. Součástí online poradna a sekce o zkušenostech dobrovolníků z rozvojových zemí.

Vydavatel: Romea


Společenství Romů na Moravě

Stránky obsahují informace o společnosti, jejích aktivitách, organizaci a projektech, součástí časopis Romano hangos.

Vydavatel: Společenství Romů na Moravě
Webarchiv k 20.04.2019 obsahuje 311 TB dat. První dokument byl archivován 3. 9. 2001.Celkem jsme s autory uzavřeli 4288 smluv. Poslední aktuální smlouvy: